DAFA A 2.01 Zobacz większe

DAFA A 2.01

Katalog rozwiązań akustycznych - wydanie II

Więcej szczegółów


31,50 zł brutto

Opis

Autor dr inż. Marek Niemas
Zespół redakcyjny Daniel Drozdowicz, Piotr Olgierd Korycki
Data wydania Maj 2017
Ilość stron 156

Więcej informacji

Katalog jest autorskim i unikalnym na polskim rynku opracowaniem, stworzonym z inicjatywy firm członkowskich skupionych w Grupie Merytorycznej AKUSTYKA: ArcelorMittal, Balex Metal, Izopanel, Pruszyński, Rockwool, Ruukki. 

Piotr Olgierd Korycki - Koordynator GM AKUSTYKA:

„Szanowni Państwo, W tych dniach mija pierwsza rocznica od powołania do życia GM AKUSTYKA. Od samego początku naszej działalności stawiane cele były bardzo poważne. Jednym z najważniejszych było stworzenie katalogu rozwiązań akustycznych. Zadanie bardzo trudne i ambitne, ponieważ wiązało się z przełamaniem odwiecznej bariery, tj. współpracy firm, które w większości przypadków są dla siebie konkurencją na rynku dostawców lekkiej obudowy. Pomimo tego praca przebiegała nadzwyczaj dobrze i pozbawiona była braku wzajemnego zaufania. Publikacja ta zawiera kilkadziesiąt rozwiązań lekkiej obudowy (konstrukcje ścienne i przekrycia dachowe) wiodących producentów tego typu systemów w Polsce. Są to rozwiązania przebadane pod względem izolacyjności akustycznej, jak również pochłaniania dźwięku. Badania zostały wykonane w europejskich akredytowanych laboratoriach. Jest to pierwsza edycja katalogu i najprawdopodobniej pierwsza publikacja na taką skalę w Polsce. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. Równocześnie zapraszam zainteresowanych do współpracy w ramach GM AKUSTYKA. Niech nasz katalog będzie dobrym przykładem, że konkurencją jesteśmy na rynku budowlanym, a w sprawach merytorycznych możemy razem pracować i mieć do siebie zaufanie.”

Marek Niemas, autor publikacji:

„Katalog przeznaczony jest dla architektów, projektantów oraz wykonawców przy projektowaniu nowych i modernizowaniu lub remoncie już istniejących budynków. Stanowi istotne narzędzie do właściwego podejmowania decyzji przy projektowaniu budynków pod kątem właściwości dźwiękoizolacyjnych i dźwiękochłonnych w celu spełnienia wymagań akustycznych obowiązujących w Polsce w odniesieniu do obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego i administracyjnego. Serdecznie zapraszamy innych Członków DAFA, producentów podobnych rozwiązań do współpracy przy nowelizacji Katalogu”.

Produkty powiązane