Katalog rozwiązań akustycznych - wydanie II
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor | dr inż. Marek Niemas |
Zespół redakcyjny | Daniel Drozdowicz, Piotr Olgierd Korycki |
Data wydania | Maj 2017 |
Ilość stron | 156 |
Katalog jest autorskim i unikalnym na polskim rynku opracowaniem, stworzonym z inicjatywy firm członkowskich skupionych w Grupie Merytorycznej AKUSTYKA: ArcelorMittal, Balex Metal, Izopanel, Pruszyński, Rockwool, Ruukki.
Piotr Olgierd Korycki - Koordynator GM AKUSTYKA:
„Szanowni Państwo, W tych dniach mija pierwsza rocznica od powołania do życia GM AKUSTYKA. Od samego początku naszej działalności stawiane cele były bardzo poważne. Jednym z najważniejszych było stworzenie katalogu rozwiązań akustycznych. Zadanie bardzo trudne i ambitne, ponieważ wiązało się z przełamaniem odwiecznej bariery, tj. współpracy firm, które w większości przypadków są dla siebie konkurencją na rynku dostawców lekkiej obudowy. Pomimo tego praca przebiegała nadzwyczaj dobrze i pozbawiona była braku wzajemnego zaufania. Publikacja ta zawiera kilkadziesiąt rozwiązań lekkiej obudowy (konstrukcje ścienne i przekrycia dachowe) wiodących producentów tego typu systemów w Polsce. Są to rozwiązania przebadane pod względem izolacyjności akustycznej, jak również pochłaniania dźwięku. Badania zostały wykonane w europejskich akredytowanych laboratoriach. Jest to pierwsza edycja katalogu i najprawdopodobniej pierwsza publikacja na taką skalę w Polsce. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej publikacji. Równocześnie zapraszam zainteresowanych do współpracy w ramach GM AKUSTYKA. Niech nasz katalog będzie dobrym przykładem, że konkurencją jesteśmy na rynku budowlanym, a w sprawach merytorycznych możemy razem pracować i mieć do siebie zaufanie.”
Marek Niemas, autor publikacji:
„Katalog przeznaczony jest dla architektów, projektantów oraz wykonawców przy projektowaniu nowych i modernizowaniu lub remoncie już istniejących budynków. Stanowi istotne narzędzie do właściwego podejmowania decyzji przy projektowaniu budynków pod kątem właściwości dźwiękoizolacyjnych i dźwiękochłonnych w celu spełnienia wymagań akustycznych obowiązujących w Polsce w odniesieniu do obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego i administracyjnego. Serdecznie zapraszamy innych Członków DAFA, producentów podobnych rozwiązań do współpracy przy nowelizacji Katalogu”.