DAFA M 2.01 ros.

Правила подбора крепежных элементов для монтажа плоской кровли

Więcej szczegółów


52,50 zł brutto

Opis

Autor Mariusz Pawlak
Zespół redakcyjny Marian Bober, Tomasz Petras, Henryk Ziobro
Data wydania Grudzień 2009
Ilość stron 38

Więcej informacji

Publikacja jest drugim z trzech autorskich opracowań zespołu specjalistów Stowarzyszenia DAFA o długoletnim stażu z wiodących na polskim rynku firm produkujących elementy mocujące: EJOT, ESSVE, KOELNER i SFS intec.

W publikacji zawarto wiele podstawowych zasad związanych z doborem i zastosowaniem łączników dachowych do montażu termoizolacji i hydroizolacji na dachach płaskich o podłożu z blach fałdowych, betonu czy też z drewna.

Szczególnie interesujące są zagadnienia związane z wykorzystaniem normy "wiatrowej" PN-EN 1991-1-4:2008 [Eurokod 1 - Oddziaływanie na konstrukcje. Część 1-4: Oddziaływanie ogólne. Oddziaływanie wiatru] dla mechanicznego mocowania elementów dachów płaskich. Jest to pierwszy dokument, który opisuje w sposób jednoznaczny m.in. zasady wydzielania stref wiatrowych na dachach i pozwala na wyznaczenie w nich sił oddziaływania wiatru. Norma wprowadza równocześnie nowy podział obszaru kraju na strefy obciążenia wiatrem, dlatego może ona mieć znaczenie dla każdego wykonawcy i producenta, jeżeli ich usługi lub produkty będą zabudowywane na dachu płaskim.

Liczymy, iż nasze opracowanie w sposób uproszczony i ukierunkowany - tylko dla potrzeb mechanicznego mocowania dachów płaskich - stanowić będzie dla większości z Państwa pierwszą lekturę z tego zakresu.

Intencją autorów nie było stworzenie katalogu dostępnych produktów, lecz określenie minimalnych standardów do prawidłowego doboru i zastosowania łączników dachowych.

Należy podkreślić, iż jest to pierwsze w Polsce opracowanie na temat łączników dachowych, które zostało stworzone przez specjalistów z konkurujących na rynku firm oferujących systemy zamocowań.

Produkty powiązane