DAFA ID 4.01

Jednopowłokowy dach wykonany ze stalowych blach fałdowych z wierzchnią izolacją cieplną i uszczelnieniem

Więcej szczegółów


52,50 zł brutto

Opis

Autor polskiej wersji Jarosław Grabowski
Opracowano na podstawie publikacji IFBS 4.01 Einschaliges Stahltrapezprofildach mit oberseitiger Wärmedämmung und Dachabdichtung
Data wydania Kwiecień 2010
Ilość stron 12

Więcej informacji

Publikacja w treści swojej próbuje dać odpowiedź na istotne pytanie, stawiane sobie bardzo często przez projektantów i architektów: „Czy i kiedy potrzebna jest bariera pary wodnej ?”

Stanowi dalece pomocny materiał do zrozumienia zasad i warunków stosowania /bądź nie/ bariery pary wodnej w obiektach wykonywanych głównie w stalowej technologii szkieletowej, ale nie tylko.

Szczególne przydatne dla czytelnika w zrozumieniu warunków stosowania /lub nie/ bariery parowej mogą być wykresy i diagramy zawarte w publikacji.

Opracowania niemieckiego Stowarzyszenia ds. Przemysłowych Systemów Budowlanych w Lekkim Budownictwie Stalowym IFBS są powszechnym źródłem wiedzy i podstawowym narzędziem w rozstrzyganiu sporów, powstałych w trakcie inwestycji pomiędzy stronami. Od momentu powstania IFBS w 1966 roku, organizacja ta wydała liczne publikacje dotyczące zakresu produkcji, projektowania, montażu, konserwacji i użytkowania lekkich metalowych obudów ścian i dachów. Standardy pozwalają wszystkim uczestnikom procesu budowlanego: inwestorowi, projektantowi, wykonawcy, inspektorowi nadzoru oraz na końcu użytkownikowi na operowanie tymi samymi określeniami i parametrami. Umożliwia to jednoznaczne definiowanie właściwości zamawianych obudów dla obiektów budowlanych. 

Niniejsze opracowanie stanowi realizację jednego z zadań postawionych sobie przez Stowarzyszenie DAFA od 2006 roku – podnoszenia kultury projektowej, wykonawczej i eksploatacyjnej dachów płaskich. Jako członek prestiżowych, międzynarodowych stowarzyszeń branżowych IFBS (Związek Przemysłowy Lekkiego Budownictwa Stalowego), IFD (Międzynarodowa Federacja Dekarzy) i FLL (Stowarzyszenie Badania, Rozwoju i Kształtowania Krajobrazu) w wydawanych publikacjach DAFA przekazuje informacje techniczne i stan wiedzy na podstawie doświadczeń z krajów o dłuższej tradycji wykorzystywania nowych technologii w budownictwie, uzupełniając je o uwarunkowania i doświadczenia branży w Polsce.

Produkty powiązane