Jednopowłokowy dach wykonany ze stalowych blach fałdowych z wierzchnią izolacją cieplną i uszczelnieniem
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Autor polskiej wersji | Jarosław Grabowski |
Opracowano na podstawie publikacji | IFBS 4.01 Einschaliges Stahltrapezprofildach mit oberseitiger Wärmedämmung und Dachabdichtung |
Data wydania | Kwiecień 2010 |
Ilość stron | 12 |
Publikacja w treści swojej próbuje dać odpowiedź na istotne pytanie, stawiane sobie bardzo często przez projektantów i architektów: „Czy i kiedy potrzebna jest bariera pary wodnej ?”
Stanowi dalece pomocny materiał do zrozumienia zasad i warunków stosowania /bądź nie/ bariery pary wodnej w obiektach wykonywanych głównie w stalowej technologii szkieletowej, ale nie tylko.
Szczególne przydatne dla czytelnika w zrozumieniu warunków stosowania /lub nie/ bariery parowej mogą być wykresy i diagramy zawarte w publikacji.
Opracowania niemieckiego Stowarzyszenia ds. Przemysłowych Systemów Budowlanych w Lekkim Budownictwie Stalowym IFBS są powszechnym źródłem wiedzy i podstawowym narzędziem w rozstrzyganiu sporów, powstałych w trakcie inwestycji pomiędzy stronami. Od momentu powstania IFBS w 1966 roku, organizacja ta wydała liczne publikacje dotyczące zakresu produkcji, projektowania, montażu, konserwacji i użytkowania lekkich metalowych obudów ścian i dachów. Standardy pozwalają wszystkim uczestnikom procesu budowlanego: inwestorowi, projektantowi, wykonawcy, inspektorowi nadzoru oraz na końcu użytkownikowi na operowanie tymi samymi określeniami i parametrami. Umożliwia to jednoznaczne definiowanie właściwości zamawianych obudów dla obiektów budowlanych.
Niniejsze opracowanie stanowi realizację jednego z zadań postawionych sobie przez Stowarzyszenie DAFA od 2006 roku – podnoszenia kultury projektowej, wykonawczej i eksploatacyjnej dachów płaskich. Jako członek prestiżowych, międzynarodowych stowarzyszeń branżowych IFBS (Związek Przemysłowy Lekkiego Budownictwa Stalowego), IFD (Międzynarodowa Federacja Dekarzy) i FLL (Stowarzyszenie Badania, Rozwoju i Kształtowania Krajobrazu) w wydawanych publikacjach DAFA przekazuje informacje techniczne i stan wiedzy na podstawie doświadczeń z krajów o dłuższej tradycji wykorzystywania nowych technologii w budownictwie, uzupełniając je o uwarunkowania i doświadczenia branży w Polsce.